تبلیغات

روغن شترمرغ


روغن شترمرغ

روغن شترمرغ یک کالای تندرستی است . به عنوان یک ماده چند منظوره طبیعی ، به سرعت به عنوان یک محصول دارویی جایگزین و جامع نگر کاملاً طبیعی در سراسر جهان پخش شده است .

 روغن شترمرغ 100٪ خالص

          بسیاری از افراد از خرید روغن شترمرغ 100٪  ، نامطمئن هستند زیرا از برخورداری کیفیت خوب یا نحوه ی استفاده از آن مطمئن نیستند . در ابتدا روغن شترمرغ 100٪ قابل استفاده به تنهایی ، برای مراقبت از پوست و محصولات مراقبت از مو و یا اهداف پزشکی می باشد . محصولات روغن خالص شترمرغ برای تمامی پوست ها مناسب بوده و می تواند فواید طبیعی برای تخفیف آلرژی پوست های حساس را که دیگر لوازم آرایشی قادر نیستند راایجاد نماید.

 

اصل و سرچشمه ی روغن شترمرغ چیست ؟

تاریخ شفاهی بومیان استرالیایی نشان دهنده ی مصرف روغن شترمرغ آنها به مدت چهل هزار سال می باشد . آنها از روغن شترمرغ برای تسکین درد و کمک به درمان سریعتر زخم ها و نگهداری از پوستشان از عوامل خشن باد و خورشید استفاده می کردند .

بومیان در ویونا و جاهای دیگر روش های درمان شامل آویزان کردن پوست یک شترمرغ از یک درخت برای جمع آوری روغن و پیچاندن بیماران در یک پوست تازه کشته شده استفاده می کردند .

در هر دو مورد کاتالیزور گرمای خورشید برای تبدیل کردن چربی روغن شترمرغ به مایع و افزایش خصوصیات جذب آن استفاده می شد . بومیان روغن شترمرغ را به اولین اروپاییان به عنوان یک ضد آفتاب طبیعی و مرطوب کننده ی پوست معرفی کردند. مصرف روغن شترمرغ در بین درمان های طبیعی زیادی که ساکنان بومی استرالیا فراگرفته بودند ، دیده شده است . مصرف روغن شترمرغ در مناطق کوهستانی رایج تر بوده که از آن در درمان بافت کوبیده و زیر پوستی ، سوختگی ها و مشکلات پوست خشک استفاده می کردند .

در زمان های اخیر بود که روغن شترمرغ مورد توجه بشر مدرن قرار گرفت . اولین گزارش منتشر شده در روزنامه Australian Post راجع به آزمایشات دکتر پیتر گاش ، ریموند پیروز در لابراتوار های تحقیقی مفصل و استخوان ، دانشگاه سیدنی در بیمارستان Royal North Share و دکتر مایکل وایت هاوس ، دپارتمان پاتولوژی ، دانشگاه آدلائید .

امروزه مطالعات راجع به خواص روغن شترمرغ به تسهیلات گروه های برجسته گسترش یافته اند . همچنین :


تحقیق ما نشان می دهد روغن شترمرغ ممکن است همچنان توسط افراد مختلفی از این سازمان و موسسات امضاء شده باشد .
 
 

مطالعات و مستند سازی با توجه با روغن شترمرغ ادامه دارند . مراجعات بالایی توانایی های بالقوه روغن شترمرغ را در زمینه های متعددی تصدیق کرده و موسسه ی روغن شترمرغ به ارسال تمامی اطلاعات جدید تا جای ممکن ادامه می دهد روغن شترمرغ خالص

روغن شترمرغ خالص را می توان به تنهایی ، در مراقبت از پوست ، مراقبت از بدن و مراقبت از موی سر بکار برد . محصولات ما بهمراه بسیاری از منافع دیگر ، برای پوست های حساس در کاهش آلرژی تاثیر طبیعی دارد . خواص نافذ روغن شترمرغ خالص موجب مرطوب کنندگی و تسکین آفتاب سوختگی ، سوختگی شدید ، پوست خشک ، اگزما ، بریدگی ها ، کبودی ها و بسیاری از درد های دیگر می شود .

 روغن شترمرغ مغذی است

تحقیقات نشان می دهد روغن شترمرغ علاوه بر اثر مرطوب کنندگی و نرم کننده گی طبیعی پوست در کاهش طول و عمق خطوط و چین و چروک ها مؤثر است . این روغن به عنوان سریعترین و پرنفوذ ترین روغن در پوست شناخته شده ، همچنین به عنوان یک حامل ترانس درمان برای تمامی اجزاء درمانی یا مراقبت از پوست می باشد .

محصولات مراقبت از پوست و درمانی روغن شتر مرغ

روغن شترمرغ ، کاملاً طبیعی و یکی از مهمترین مواد درمانی و التیام بخش بر روی زمین می باشد . بدین دلیل که استفاده از روغن شترمرغ در محصولات مراقبت از پوست و درمانی حائز اهمیت می باشد . روغن شترمرغ خالص به جهت سرشار بودن از امگا 3 ، 6 و 9 در مصارف موضعی برای بسیار از آلرژی های پوستی از جمله جوش پوست ، یا درد مفصل و عضله مورد استفاده قرار می گیرد .

ما محصولی از روغن شترمرغ ای داریم که مناسب برای همه افراد بوده و تقریباً برای تسکین تمامی دردهای بدن کمک می کند .

این مصارف عبارتند از :

 1. چین و چروک ها و خطوط ریز
 2.  استریا (پارگی و ترک های پوست )
 3.  ورم مفاصل
 4.  اگزما
 5.  آکنه
 6.  ریزش موی سر
 7.  سردردها
 8.  کبودی ها
 9.  سوختگی ها
 10. تسکین درد
 11. ترمیم جای زخم یا سوختگی
 12. جوش های پوستی
 13. آفتاب سوختگی و بسیار دیگر . . .

روغن شترمرغ ، یکی از باارزشترین و مطلوبترین محصولات جهانی به جهت درمان وسیع و خصوصیات تسکین برای درد می باشد .

محصولات بهداشتی و درمانی روغن شتر مرغ

روغن شترمرغ مناسب برای همه نوع پوست ، غیر سمی و طبیعی ، غیر کومدوژنیک (روزنه ها را مسدود نمی کند ) و هیپوآلرژیک (خراش نمی دهد ) در نتیجه برای افراد دارای پوست های حساس و مبتلا به آلرژی بسیار عالی است . روغن شترمرغ در خصوصیات ضد التهابی اش موثر است و آزمایشات نشان می دهد اثر مشابهی با تجویز داروها دارد . روغن شترمرغ با داروهایی از جمله ایبوپروفن برابر شناخته شده است باستثنای اینکه فاقد عوارض جانبی منفی است که مکرراً در نسخه های سنتی یا تجویز های ضد التهابی بر اساس کورتیکوسیتروئید رایج است . در اینجا به تعداد بسیاری از دیگر منافع و خصوصیات درمانی محصولات مراقبت از پوست روغن شتر مرغ اشاره شده است . این روغن به کاهش درد چنین بیماری هایی کمک می کند .

روغن شترمرغ را می توانید برای تمام قسمت های بدنتان استفاده کنید . منافع و پایه های آن از اسیدهای چرب ضروری (EFAS)گرفته شده است . EFAS در بدن ما در تولید انرژی حیاتی از مواد غذایی و رساندن آن انرژی به تمامی سیستم ها نقش دارند . آن ها رشد ، انرژی و زنده دلی و وضعیت روحی را اداره می نماید .

 

 

 

روغن شترمرغ  و خاصیت کومدوژنیستی

کومدوژنسیتی : بسیاری از چربی های یافت شده در محصولات مراقبت از پوست یا وسایل آرایشی روزنه های پوست را مسدود  می کندکه موجب بروز آکنه شده و وضعیتی نا مطلوب در پوست بوجود می آورند .

آزمایش کومدوژنسیتی (انسداد منافذ پوست) روغن شترمرغ جمع آوری شده در دانشگاه دانشکده ی پزشکی تگزاس در هستون در هر دو مشاهده ای و بافت شناسی نمره ی کمتر از 1 بدست آمده است . این نتایج آزمایش آشکار می سازند که روغن شترمرغ برای نمایان ساختن یک ماده که قادر به تولید یک بازده کومدوژنیک در طی مصرف بشر نیست , مطرح شده و بنابراین یک نتیجه منفی تلقی می شود . بر اساس آزمایش مشاهده ای و بافت شناسی از کومدوژنسیتی ، روغن شترمرغ مصرف شده در این آزمایش ، از %25 تا %100 ، فاقد کومدوژنیک است ، روغن شترمرغ به عنوان مواد فاقد خاصیت انسداد روزنه ها بوده و به سلامت پوست کمک می کند .

 

 

          توسط : دپارتمان درماتولوژی ، در دانشگاه تگزاس ، دانشکده پزشکی ، هوستون   1993

          خلاصه : آزمایش با استفاده از سنجش بافت شناسی گوش خرگوش با روغن شترمرغ در غلظت های 25درصد ، 75درصد و 100درصد نشان می دهد که روغن شترمرغ در غلظت های بالای 100 درصد غیر کومدوژنیک است . به عنوان مثال : این روغن منافذ پوست را مسدود نمی کند .

 

تجزیه و تحلیل اسیدهای چرب در روغن شتر مرغ

تحلیل اسید چرب روغن شترمرغ توسط : دکتر پاول اسمیت ، دکتر مارگرت اشمیت ، آماندا براون از دانشگاه اوبرن .

          خلاصه : تحلیل اسید های چرب موجود در روغن شترمرغ مشخص کرد که این روغن حاوی تقریباً 70درصد از اسید های چرب اشباع نشده می باشد . عمده ترین اسید چرب یافت شده در روغن شترمرغ اولئیک اسید (امگا9) است که اشباع نشده تک حلقه است و شامل بیش از 40 درصد از کل اسید چرب می باشد . همچنین روغن شترمرغ شامل هر دو اسید چرب ضروری (EFA) می باشد که برای سلامتی انسان حائز اهمیت هستند . 20درصد لینولئیک (امگا6) و 1 تا 2 درصد اسید آلفا لینولئیک .

 

یک آزمایش اسید چرب توسط دکتر مارگرت ا شمیت ، استادیار در دپارتمان علم تغذیه و مواد غذایی در دانشگاه اوبرن انجام گرفت . دکتر مارگرت اشمیت خاطر نشان کرد که خواص روغن شترمرغ تهیه شده برای مصرف در صنعت آرایشی مناسب است . علاوه بر مصارف آرایشی ، تحلیل و آزمایشات لابراتواری بر روغن شترمرغ هم در استرالیا و در ایالات متحده آمریکا تایید کرد که روغن شترمرغ توانایی کاهش التهاب مفصل را دارد و تماماً طبیعی و ضد التهاب می باشد . روغن شترمرغ بطور طبیعی شامل میزان بالایی اسید لینولئیک (امگا 6 )(ماده شناخته شده برای متوقف کردن درد ماهیچه و عضله ) و اسید اولئیک (امگا9) می باشد که تاثیری ضد التهابی ناحیه ای دارد .

 روغن شترمرغ شامل هر دو اسید چرب امگا 3و امگا 6 می باشد

اسید های چرب امگا 3 برای قلب مفید می باشند . روغن های امگا 3 تمرکز کلسترول خوب را افزایش می دهد (HDL) (High density lipoproteins) در حالیکه تمرکز و میزان کلسترول بد (تری گلیسرید) را کاهش می دهد . به علاوه ، خوردن غذاهای غنی از امگا 3 بطور متعادل میزان کلسترول را پایین نگاه می دارد . امگا 6 و یا لینولئیک اسید ، مایعی بی رنگ یا به رنگ کاه ، اسید چرب دارای حلقه های اشباع نشده می باشد . اسید چرب لینولئیک و دیگری پروستاگلاندین تولید می کنند . پروستاگلاندین ها موادی هستند که در هر سلول یافت شده و برای حفظ سلامتی کلی بدن مورد نیاز هستند و می بایست بطور مرتب ذخیره شوند . اسید لینولئیک یک اسید چرب ضروری است زیرا بدن انسان قادر به تولید آن نبوده در نتیجه بایستی از طرق رژیم غذایی دریافت شود . اسید لینولئیک یک اسید چرب مهم است به خصوص در رشد و تکامل نوزادان اسید های چرب به حفظ سلامتی غشاهای سلول کمک نموده ، مصرف مغذی را اصلاح و متابولیسم سلولی را کنترل و برقرار می نماید . همچنان مواد خامی را که در کنترل فشار خون ، لخته شدن خون ، التهاب ، درمان بدن و دیگر عملکرد های بدن نقش دارند را فراهم می کند .

 

روغن شترمرغ عمیقاً به غشاء میانی پوست نفوذ می کند

تاثیر نافذ روغن شترمرغ ، با توجه به نظرات داروساز و محقق آلن استریکلند از آلاباما ، احتمالاً در رابطه با ترکیب غیر فسفدی آن می باشد . «پوست ما دارای کمبود فسفولیپید می باشد ، به عبارتی دیگر در پوست ما فسفر وجود ندارد . اگر شما چیزی که دارای فسفر می باشد را بر روی پوستتان بگذارید ، پوست شما طوری ساخته شده که آن را جذب نمی کند . هر زمانی که شما چیزی که دارای کمبود فسفولیپید می باشد بر روی پوستتان بگذارید یا فاقد فسفولیپید باشد ، به سرعت جذب می شود .»

«خاطر نشان کردن این موضوع جالب است زمانی که به مطبوعات نگاه می کردم از صنعت دارویی نگران بودم » دکتر کریگ اشمیت اظهار داشت : «من دریافتم که این اسید چرب (اولئیک) یک بالابر شناخته شده در حمل ترکیبات بیوآکتیو در پوست می باشد . به عبارتی دیگر ، حضور زیاد اسید اولئیک (امگا9) در روغن شترمرغ ممکن است یکی از علل قابلیت نفوذ اش در پوست به میزان بالایی باشد و در همین زمان قادر به حمل ترکیبات فعال در طی پوست است که در آن ممکن است تاثیری در بدن داشته باشند .»

مشاهده ی خاصیت و مصرف کلینیکی روغن شتر مرغ

 در روغن شترمرغ – یک ارزیابی کلینیکی از این محصول طبیعی با مصرف دراز مدت ، دکترغلامرضا قبادی از استرالیا گزارش کرد که روغن شترمرغ بطور مکرر توسط دولت و لابراتوار های خصوصی آزمایش شده نشان می دهد در صورتیکه به طور مناسب استفاده شود هیچگونه استروئید ، هورمون ها یا حتی باکتری یافت نمی شود . پیشنهاد مصرف روغن شترمرغ به بیش از 500 بیمار در 10 سال انجام گرفت و دکترقبادی خاطر نشان ساخت که هرگز هیچ نوع عکس العمل حساسیتی از روغن شترمرغ به او گزارش نشده است . مهمتر از همه ، دکتر قبادی تایید کرد که «از تجربه ی کلینیکی روغن شترمرغ ،آشکار گردید که عمل عمده ی آن خواص ضد التهابی و توانایی آن به نفوذ کردن در پوست می باشد . همچنان آشکار شده که خاصیت حفاظت در برابر خورشید دارد .

مصرف 10 ساله ی کلینیکی روغن شترمرغ دکتر قبادی بر پوست متمرکز شده است . گزارش می دهد که «بعد از مطلع ساختن بیماران از ماهیت آزمایشی آن ، من روغن شترمرغ را برای مصرف در سه ناحیه ی عمده تجویز کردم : مشکلات خشکی پوست ، درمان دردهای عضله و درمان جراحتهای بافت پوششی.»

نتایج مصرف به شکل زیر به اختصار نوشته شده اند :

پوست :

مرطوب کننده ی و نرم کننده پوست –آکنه – ترک های پوست ( کشسانی ) ناشی از چاقی و لاغری و نیز بارداری– پوست پیر – نوعی مرض قارچی انگشتان – زخم بستر – کبودی ها – سوختگی ها– ترک خوردن پوست و لبها – مشکلات رنگ چهره– درماتیت تماسی  - پارگی های پوست – شوره سر – زخم ها و کبودی های دیابتیک – اختلالات عصبی دیابتیک – سوختگی ناشی از کهنه در نوزادان – قرمزی و خشکی پوست– پف کردگی زیر چشم ها – آبله های ناشی از تب – بازسازی ناخن – سرمازدگی-  نقرس– ریزش موی سر – سردردها – هموروئید – رویش و رشد ناخن– گزیدگی حشرات – پوست تحریک شده – خارش  پوست– پینه ها– برآمدگی ایکه در محل التیام زخم پدید می آید – خراش های پوستی – پسوریازیس - سوختگی ها و واکنش پوست  ناشی از تیغ -پیوند بافت های پوستی – هیدراسیون پوست– استریا – تسکین آفتاب سوختگی– آثار زخم های جراحتی– تورم و التهاب ها– خستگی پاها– رگ های واریسی– چین و چروک ها -ورم غشاء مخاطی بینی – روزاسه – پیشگیری از جای زخم .

 

مفاصل :

    درد مفاصل : کاهش درد و تورم ، در حالیکه مفصل به سطح پوست نزدیکتر است سفتی بیشتر ، مشهود است ، از جمله دست ها ، پاها ، زانو ها و آرنج ها .

درد کوفتگی و ماهیچه : منافع  قابل توجهی به درد ماهیچه و کوفتگی های جدید  دارد جاییکه آسیب نسبتاً سطحی است . کاهش قابل توجه  اسپاسم عضلات در ورزش های مربوط به کشش های ماهیچه ای ، ماساژ با روغن شترمرغ . ورم ودرد مفاصل - آماس کیسه های مفصلی –سندرم تونل کارپال - کمر و گردن درد- ماساژ –اسپاسم و درد عضله – تسکین درد – رماتیسم – سیاتیک .

 چرا روغن شترمرغ موثر است ؟

توسط دکتر Leigh Hopkins ، داروساز . علت تاثیر روغن شترمرغ چیست ؟ پاسخ ساده و یک پاسخ نسبتاً صحیح این است که روغن شترمرغ یکی از گروه های غذایمان شرایط زیادی پاسخ می دهند ایجاد می کند .

روغن زمانیکه موضعی مصرف می شود موثر است . با اینکه دیگر منابع این اسید های چرب بی اثر هستند هنوز نامعلوم است اما علت همچنان به راحتی می تواند شباهت روغن شترمرغ با چربی های پوستمان باشد در نتیجه آن را به سرعت با این چربی ها قادر به مخلوط و نفود می نماید  .

 روغن شتر مرغ چگونه تاثیر می گذارد ؟

این موضوعی است که توسط تعداد زیادی از مراحل شیمی درون بدن ما که شامل اسید های چرب نیز می باشند پیچیده می گردد . برای شروع هیچ دارویی فعالیت وسیع دیده شده توسط روغن شترمرغ را عرضه نمی دهد ، از این تئوری که فعالیت روغن شترمرغ از یک گروه غذایی سریع از یک ترکیب منفرد ناشی شده ، بیشتر حمایت می کند . نیاز بدن ما به چربی ها بطور وسیعی قابل دسته بندی به نیازهای ساختاری و عملکرد است .

نیازهای ساختاری : تمامی دیواره های سلول های ما از چربی ای ساخته شده اند که اجزای آبدار هر سلول واحد را از سلول های مجاورش جدا می کند . این دیواره های سلول ساختمان های پیچیده ای هستند که محتوی منافذ ، کانال ها و گیرنده هایی هستند که سلول را قادر به دریافت و ارسال سیگنال ها و پاسخ گویی به مواد شیمیایی گوناگونی می کند و مواد شیمیایی مختلفی را آزاد می کند . زمانیکه چربی ها از رژیم غذایی ما حذف می شوند ، بدن ما چربی را از پروتئین و کربوهیدرات های مصرفی ما می سازد . متاسفانه ، بدن قادر به ساخت بعضی از نوع های چربی لازم برای دیوار سلول نمی باشد .

بنابراین تمامی ساختار های دیوار سلول هنگامی که تعدادی از چربی های ضروری همچون چربی های موجود در روغن شترمرغ ، از رژیم غذایی ما حذف می گردند ، معیوب می گردند ، می توانیم پوستمان را به شکل بزرگترین دیوار سلولی بدنمان در نظر بگیریم . یک پوست خشک و خارش دار (به عنوان پوست معیوب) نشانه ای از عدم وجود اسیدهای چرب ضروری می باشد .

هنگامی که چربی های ضروری از سلول های ما از دست می روند ، چربی ها اشباع نشده ی واحد و چربی های اشباعی جامد بیشتر می بایستی جایگزین آنها گردند . این سختی تمامی سلول های ما را خراب می کند که برای کارکرد بهتر باید انعطاف پذیر باشد . سرخرگ های سخت را می توان بیشتر به جای چربی های نرم و دارای حلقه های اشباع نشده حاوی چربی های سخت ، اشباع شده دانست .

نیازهای عملکردی – چربی ها نقش های بسیار متفاوتی را در بدن ما نسبت به منبع ساده ی انرژی متمرکز دارند که معمولاً از چربی ها انتظار داریم . تمامی سلول ها بطور مستقیم هورمون ها را از اسیدهای چربی که می بایست ما از طریق رژیم غذایی یا از طریق مصرف منابع این اسیدهای چرب دریافت کنیم ، تولید می کنند . این هورمون ها تمامی جوانب فعالیت سلول منطقه ای را تحت تاثیر قرار می دهند . آنها در فعالیتی از جمله ، التهاب ، التیام بخشی ، و رشد و مرگ سلول شرکت می کنند . زمانیکه ما به اندازه کافی چربی های مناسب را نداشته باشیم ، این فرآیند های هر روزه کارایی خوبی نشان نمی دهند . روغن شترمرغ می تواند چربی های ضروری لازم برای عملکرد عادی بافت سلولی عادی را فراهم کند .

تحقیقات روغن شترمرغ

توسط AEA منتشر شده . توسط دکتر ار . ان و دانشگاه ماساچوست (اکتبر سال 2001)

مطالعات هم اکنون در حال انجام هستند . بنابه درخواست AEA ، نمی توانیم یافته های مقدماتی را منتشر کنیم . آنها از ما درخواست کردند این مطالعات اولی را در مجله منتشر نسازیم . می توانیم به شما بگوییم آن داده گونه ای جمع آوری شده که آزمایش بررسی علمی را می گذراند . مطالعات شامل کاهش کلسترول ، ضد التهابی و خواص بین پوستی روغن شترمرغ می باشند .

خلاصه : ترکیبی از روغن شترمرغ با یک ناقل بین پوستی مناسب برای نشان دادن فعالیت ضد التهابی (ضد رماتیسم) در بسیاری از مدل های موش صحرایی یافته شد .

جزئیات ، زمانبندی : آزمایشات و مشاهدات در زیر گروه های بیماران بیش از مدت سه ماهه انجام گرفت .

هدف آزمایش تحقیق :

دکتر وایت هاوس و دکتر گاش سعی در دریافتن موضوعات زیر داشتند :

1. اگر روغن شترمرغ یک عامل ضد التهابی برای تورم دردناک موجود در مفاصل و استخوان های مبتلایان با آرتروز باشد .

2.  آیا روغن شترمرغ درد آرتروز در مبتلایان به آرتروز در غضروف استخوان و مفاصل ورم کرده شان را رفع می کند .

 

 

نتایج / تصمیمات :

1. در طی 14 روز روغن شترمرغ تمامی التهاب ایجاد شده توسط آرتروز ورم مفاصل و سایش استخوان بنا به فقدان غضروف را رفع می کند .

2.  هیچ یک از بیماران درد آرتروز در مفاصل و استخوان هایشان را بعد از 14 روز استفاده موضعی از روغن تجربه نکردند .درد حاصل از سایش مداوم استخوان ها ناپدید شد .

کاهش درد آرتروز :

          میزان تاثیر روغن شترمرغ در کاهش درد طی روزهای مصرف :

          روز اول : 1درصد               روز چهارم :30 درصد              روزهفتم : 50 درصد

          روز یازدهم :82 درصد          روز چهاردهم :100درصد

کاهش تورم آرتروز :

          میزان تاثیر روغن شترمرغ در کاهش تورم آرتروز مفاصل در طی روزهای مصرف :

          روز اول :       2درصد                   روز ششم :22درصد    روز دوازدهم :48 درصد           

 روز هفدهم :100درصد

 

اطلاعات حاصله از انجمن روغن شترمرغ آمریکایی ، 1995

          روغن شترمرغ برای تسکین درد :

          درد احساسی است که هیچ شخصی مایل به تجربه آن نیست . میلیون ها افراد در سراسر جهان هر روزه بدنبال مسکن درد برای انواع مختلفی ناراحتی هایی که موجب درد شده می گردند . درد ممکن است داخلی باشد مانند : آرتروز ، درد مفاصل ، کمر درد، سردرد، یا دردهای خارجی باشند مانند : نیش حشرات ، کبودی ها و سوختگی ها. اکثر دردها توسط التهاب پوست یا بافتهای بدنی یا باکتری هایی که موجب عفونت شده اند ، ایجاد می شوند . تنها مشکل این است اکثر افراد بدنبال درمان داروهای تجویزی اند که ممکن است عوارض جانبی داشته و موجب آلرژی ها شوند که برای بدن های ما کاملاً غیرطبیعی اند . روغن شترمرغ برای تسکین درد ، هزاران سال توسط بومیان استرالیایی (هم به صورت موضعی و هم به صورت خوراکی ) مورد استفاده قرار می گرفته است . آنها از روغن شترمرغ برای تسکین درد های ناشی از عضلات ، مفاصل ، تورم ، سردرد ، سوختگی ها و غیره استفاده می کردند . آنها روغن شترمرغ را به ساکنین اروپا برای مصرف دارویی معرفی کردند و با نگرانی های فزاینده امروز برای مصرف محصولات طبیعی و داروی جایگزین برای سلامتی و تندرستی تام روغن شترمرغ به سرعت طوفان جهان را در بر می گیرد .

روغن شترمرغ چگونه باعث تسکین درد می شود ؟

          روغن شترمرغ بر مدیریت درد تاثیر می گذارد ، زیرا غیر سمی ، آنتی باکتریال و بسیار پر نفوذ و ضد تورم است . ضد تورم بدین معنی است که هر نوع درد ناشی از تورم مانند  آرتروز ، درد عضله ، سردرد - میگرن  به کاهش تورم بافت بدن کمک کرده بنابراین باعث توقف درد می گردد . آنتی باکتریال یعنی هرعارضه ای در رابطه با باکتری یا عفونت توسط روغن شترمرغ التیام می یابد . غیر سمی یعنی استفاده از آن (روغن شترمرغ ) برای همه مطمئن بوده و هیچ گونه عوارض جانبی ندارد . روغن شترمرغ تاثیر مشابهی با داروهای رایج مانند ایبوپروفن برای تسکین درد بدون عوارض جانبی داروهای فوق در بدن دارد . در نتیجه چرا باید از قرص های گران قیمت و درمان دارویی استفاده کنید در حالی که ، می توانید از یکی از با ارزشترین هدایای طبیعت (روغن شترمرغ) بهره مند شوید .

     روغن خالص شترمرغ : هر قسمت از بدنتان که احساس درد کرد مقداری از روغن را در آن ناحیه بمالید ، اگر سردرد دارید به آرامی مقدار کمی از آن را بر روی شقیقه هایتان بمدت 1 دقیقه بمالید همچنین اگر کسی قادر به ماساژ گردنتان باشد بسیار موثر خواهد بود .

مصارف روغن شترمرغ : برای چه مواردی از روغن شترمرغ می توان استفاده کرد ؟ روش مصرف آن چگونه است ؟ مقدار مصرف آن چقدر است ؟ اینها سؤالات رایجی است که در مورد روغن خالص شترمرغ و محصولات مراقبت از پوست و مو از ما پرسیده می شود . اگر چه روغن شترمرغ در جهان بسیار مصرف می شود و با معروف شدن هر چه بیشتر آن ، هنوز هم خیلی نا آشناست و مصارف روغن شترمرغ ناشناخته است . روغن شترمرغ و محصولات مراقبت از پوست در واقع بسیار راحت قابل استفاده است .

 

روغن شترمرغ برای آرتروز

          روغن شترمرغ برای آرتروز : پس از تحقیقات بسیاری بر روغن شترمرغ جهت تسکین درد آرتروز در بیمارستان رویال نورت شور سیدنی ، بعضی نتایج قابل ملاحظه ای در بیماران یافت شد . که روغن شترمرغ برای آرتروز یک داروی طبیعی است . بعد از تقریباً دو هفته ، پیشرفت های جامعی دیده شد و بیماران ، دکترها را از نبودن درد مطلع کردند.

          دکتر مایکل وایت هاوس و دکتر گاش ، دو دانشمند برتر از لحاظ مدرک در زمینه آرتروز ، بطور گسترده ای روغن شترمرغ را مطالعه کردند . آنها مطالعه ای به نام (فعالیت ضد آرتروز روغن شترمرغ ) داشتند . دکتر گاش ادعا کرد بعد از مطالعه ی گسترده و آزمایشات روغن :

          این جادوگری نیست . این یافته ها با شواهد علمی اثبات می شوند ، این روغن بهترین مسکن موجود برای قربانیان این بیماری عاجر کننده می باشد .

          بسیاری از آزمایشات لابراتواری و مدارک ، ویژگی های درمانی و التیام بخش روغن شترمرغ برای آرتروز را ثابت کرده اند . در نتیجه موجب ساخت یک محصول مالیدنی برای آرتروز می شود که مخصوصاً با استفاده از روغن خالص شترمرغ برای تسکین درد طبیعی ناشی از آرتروز مفید است .

 

 

 

خواص مرطوب کننده آرایشی روغن شترمرغ


          یک مطالعه Double blind توسط دکتر الکساندر زمتسو ، دانشگاه ایندیانا دانشکده ی پزشکی . دکتر مونیکا گدیس ، بیمارستان Ball memorial 1994 .

          خلاصه : یازده نفر بیمار درمطالعه کلینیکی Double blind شرکت کردند که در آن روغن شترمرغ با مواد معدنی موجود در بافت ها ، خواص مرطوب کننده و نفوذ پذیری مغناطیسی پوست ، همچنان کومدوژنیستی و تحریک پذیری اش بر روی پوست مقایسه شده اند . هیچ تحریکی در پوست در هیچ یک از روغن ها مشاهده نشده بود اگر چه کومدوژنیستی روغن شترمرغ به طور قابل ملاحظه ای کمتر از روغن معمولی بوده و تمامی افراد درگیر در تحقیق برتری روغن شترمرغ را به صورت هم رای بیان کرده اند .

روغن شترمرغ برای چین و چروک ها

          روغن شترمرغ برای چروک ها اثبات شده که یک مبارز چروک عالی است . روغن شترمرغ حاوی روغن های نافذ عمیق است که در پوست شما جذب می شوند و رطوبت را حبس می کند . برای جایگزین کردن قابلیت ارتجاعی از دست رفته ی پوستتان است . با افزایش سن ، با گذر زمان پوست ما قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده و نازکتر گشته و خطوط ریز در آن پدیدار می شود . تولید روغن ، (چربی دار) غده ها فعالیتشان کم تر شده و پوست ما خشکتر می گردد . میزان رگهای خونی در پوستتان نیز همچنان کاهش یافته و غشاء میانی پوست شما نازکتر و شکننده تر می گردد در نتیجه طراوت و شادابی خود را از دست داده و بنابراین چین و چروک ها ظاهر می شوند . به علاوه ، پوست ما سلول های پیر را آرام تر جایگزین می کند و سلول ها خودشان را کمتر ترمیم می نمایند .

روغن شترمرغ برای چین و چرک ها چگونه عمل می کند .

          روغن شترمرغ بطور طبیعی شامل میزان زیادی اسیدهای چرب امگا است که در کمک به  کاهش چروک ها و خطوط ریز ضروری هستند . همچنان روغن شترمرغ به کاهش آسیب خورشید و لکه های ناشی از افزایش سن کمک می کند . بخاطر خصوصیات ضد تورم و مرطوب کنندگی اش ، روغن شترمرغ برای چروک ها ، پوست را التیام بخشیده و تسکین داده و در جذب و دوباره پر کردن خطوط ریز و چروک ها کمک می کند . استفاده از روغن شترمرغ برای چروک ها ، طبیعی ، غیر سمی ، فاقد کومدوژنیک (منافذ را مسدود نمی کند) ، هیپوآلرژیک (فاقد تحریک کنندگی ) و مناسب انواع پوست می باشد . تمامی محصولات روغن شترمرغ برای خطوط ریز و چروک ها به خصوص مرطوب کننده و کرم دور چشم مناسب می باشند .

روغن شترمرغ برای چروک ها – نتیجه گیری

          استفاده از روغن شترمرغ برای چروک ها بدین معنی است که شما از یک روغن پر نفوذ و یک مرطوب کننده ی قوی ، نرم کننده پوست و التیام بخش استفاده می کنید . این روغن کمک می کند تا محصولات سریعاً نفوذ کنند و کاملاً در پوستتان جذب شوند .

          شباهتش به روغن های طبیعی پوست های ما موجب شده روغن شترمرغ برای چروک ها به کاهش سرعت پیری پوستمان کمک کرده و روغن های از دست رفته را جایگزین نماید . بوسیله دستیابی به لایه های زیرین پوست ، روغن شترمرغ قابلیت ارتجاعی طبیعی پوست ها را باز پر و دوباره ذخیره کرده و طول عمر پوستمان را زیاد کرده که موجب می شود آن را به یک درمان عالی برای کاهش خطوط ریزو چروک ها تبدیل کند. مردم اغلب هزینه هنگفتی برای (محصول معجزه آسا) پرداخت می کنند که شما را 10 سال جوانتر نشان می دهد . اعجاز ضد چروک ممکن است اغلب خیلی گرانقیمت باشند . استفاده از روغن شترمرغ برای چروک ها بسیار مؤثر است . روغن شترمرغ بسیار پرنفوذ است و بخاطر اینکه روغن است تنها نیاز است که مقدار بسیار کمی بردارید و آن پخش می شود .

 

 

          روغن شترمرغ برای استریا

          روغن شترمرغ یک روغن طبیعی شگفت آور از لحاظ التیام بخشی و نفوذ بوده و بیش از هفت سال در ایالات متحده مورد مطالعه قرار گرفته است و در مجله ی پزشکی نیواینگلند چاپ شده است . چندین دانشگاه شامل دانشگاه بوستون ، مرکز علمی بهداشتی دانشگاه تگزاس ، دانشکده ی پزشکی دانشگاه ایندیانا و دانشگاه اوبرون در بسیاری از مطالعات بر روی تاثیرات روغن شترمرغ و نفوذ اش در پوست ، سال ها شرکت داشته اند .در طی این تحقیق ، به این نتایج دست یافتند که روغن شترمرغ دارای منافع زیادی در درمان پوست آسیب دیده ، از جمله آثار زخم و استریا دارا می باشد .

          چه کسی به استریا مبتلا می شود ؟ استریا ممکن است در هر شخصی دیده شود ، اگر چه بعضی از افراد نسبت به دیگران بیشتر مستعد به ابتلا به استریا می باشند . از آنجاییکه به جنسیت ربطی ندارد زن و مرد می توانند دچار آن شوند ، استریا در دوران حاملگی در زندگی یک زن کاملاً رایج است . آنها خطوطی براق / قرمز برروی پوست شکم ، سینه ها ، ران ها یا باسن ایجاد می کنند که اغلب روشن تر از پوست اطراف اش بوده و بخاطر کشش و ضعیف شدن بافت های ارتجاعی می شوند . چندین فاکتور می تواند در تشکیل آنها دخیل باشد ، از جمله :


روغن شترمرغ برای استریا چگونه کمک می کند ؟

          دیده شده که محصولات روغن شترمرغ و مراقبت از پوست برای التیام استریا کمک می کند. این بدین دلیل است که روغن شترمرغ حاوی مقادیر زیادی از  اسیدلینولنیک (امگا3) و اسیدلینولئیک (امگا6) اسید ها (اسید های چرب اشباع نشده که بدن قادر به تولید آنها نیست ، ولی پوست نیازمند آن است ) و اسید پالمتیک که رشد سلول پوستی جدید را تقویت می کند . روغن شترمرغ تمامی این آجرهای ساختمانی را مستقیماً از طریق پوست برونی به غشاء میانی پوست می رساند .

          در اینجا آنها سریعاً جذب شده و در ترمیم بافت ، جای زخم ، استریا ، جائیکه آسیب نخست صورت گرفته ، کمک می کند . روغن شترمرغ خیلی غلیظ بوده ، دارای میزان زیادی ویتامین E بوده و بدون آن این مواد مغذی ضروری قابل بهره برداری توسط غشاء میانی پوست نمی باشند . در نتیجه بجای استفاده از داروهای تجویزی یا قرصهای گران قیمت با روغن شترمرغ به التیام پوستتان به طور طبیعی کمک کنید . برای استریا توصیه می شود .

محصولات پیشنهادی برای استفاده جهت استریا

روغن شترمرغ خالص :  روزانه 1 تا 2 مرتبه ، مقدار کمی از زمان شترمرغ را بر روی نواحی که مبتلا به استریا باشد بمالید .

 

 

نظریه میکرو توسط دکتر هاپکینز تیم استاندار های روغن AEA (رهبر تحقیق) 1997

          خلاصه : هنگامی که با روغن پوست انسان مقایسه می شود ترکیب اسید چرب روغن شترمرغ کاملاً مشابه است . در هر دو نوع روغن اسید اولئیک اشباع نشده تک حلقه در اکثر اسید چرب رایج با اسید پالمتیک پیروی شده سپس اسید لینولئیک که یک EFA (اسید های چرب ضروری )می باشد . این تشابه شاید یکی از عواملی باشد که روغن شترمرغ را قادر می سازد اثری مثبت بر پوست انسان داشته باشد .

کرم شترمرغ به لیدوکائین کمک می کند ، جذب بی حسی موضعی در پوست انسان . توسط دکتر ویلیام کد 1997

          خلاصه : در این اثر نخست با روغن شترمرغ بر پایه کرم ترکیب شده با روغن نعناع و لیدوکائین ، دکتر کد دریافت که این ترکیب به تولید یک تاثیر کاهشی در پوست در مقایسه با ترکیب دیگری از بیهوشی های موضعی بدون روغن شترمرغ می انجامد . هدف ، کاهش حساسیت پوست به روش ایمن ، سریع و موثر برای عمل هایی چون بخیه یا تزریق است .

روغن شترمرغ برای اگزما

          آماس پوست موضعی یا اگزما ، یک ناراحتی پوستی مزمن است . زمانیکه به طور ناگهانی عود می کند -که ممکن است هفتگی یا گاهی ماهیانه دیده شود – این ناراحتی با سرخی و خارش پوست نمایان می گردد . این وضعیت معمولاً در افرادی که به طور شخصی یا خانوادگی دارای سابقه حساسیت پوستی هستند دیده می شود . (حساسیت های پوستی ، آسم آلرژیک ، ورم غشاء مخاط بینی ، آماس و . . . ) برای کمک به تسکین این بیماری شما نیازمند هستید عواملی را که در زندگیتان بیماری را تشدید می کند شناسایی و کاهش دهید . اینها برای هر شخصی متفاوتند ، در  نتیجه فقط یک نوع درمان برای مبتلایان اگزما مناسب نیست .

محرک ها : عوامل محیطی می توانند تاثیر عظیمی در اگزما داشته باشند . برای جلوگیری از تحریک استفاده از صابون ها ، حلال ها و دیگر ترکیبات خشک کننده را به حداقل برسانید . اگر لازم است از صابون استفاده کنید بایستی آنها فعالیت چربی زدائی کمتری داشته .همچنین تغییر پودر لباسشوئی نیز کمک می کند . برای آماس پوستی دست از تماس دست با حلال ها ، صابون ها و پودرهای شستشو باید اجتناب کرد . اگر مکرراً دست هایتان را می شویید ، حائز اهمیت است از نرم کننده ها بعد از هر بار شستشو استفاده کنید . روغن شترمرغ خالص و لوسیون هایی بر اساس روغن شترمرغ بهترین روش برای پاک سازی مجدد پوست بعد از شستشو می باشند. پوشیدن دستکش های مناسب به هنگام استفاده از محرک های بلقوه نیز کار مهمی است .

          تذکرات مفید برای اگزما


          هیدراسیون : پوست شما خشک است ، نه بدین دلیل که فاقد روغن یا چربی است بلکه بخاطر اینکه قادر به حفظ آب نیست . بنابراین برای از بین بردن خشکی پوست آب لازم دارد . بعلاوه یک روغن یا کرم حاوی ماده ای برای حفظ آب در آن مصرف می شود . این کار را می توان از طریق غوطه ور کردن ناحیه متاثر در یک لگن آب ، در حمام یا در هنگام دوش گرفتن به مدت 20 دقیقه با استفاده از آب گرم انجام داد یک حوله گرم را بر پوست بکشید تا آب اضافی را زدوده و بلافاصله روغن شترمرغ را بمالید . شما بایستی حداقل یک مرتبه در روز برای هیدراسیون بیشتر شستشو کرده و چرب نمایید . بسیاری از افراد در زمان های قدیم کاربردهای اضافی( 2 یا 3 مرتبه در روز  ) از روغن شترمرغ که پوست را پاکسازی می کند برای حفظ رطوبت پوستشان استفاده می کردند .

          اگر چه زندگی با اگزما ممکن است مشکل باشد ، ما امیدواریم که پیشنهادات بالا به کم کردن ناراحتی های این بیماری کمک نماید. بخاطر بسپارید به هیچ وجه 2 مورد مشاهده شده دقیقاً مشابه هم نبوده و هر شخصی احتمالاً نیازهای متفاوتی دارد .

روغن شترمرغ برای پسوریازیس

          پسوریازیس یک ناراحتی پوستی غیر واگیر است که اغلب به شکل زخم های پوستی ملتهب هستند . که به خالهای سفید براق پوشیده می شود . رایج ترین نوع پسوریازیس (پسوریازیس پلاک) نامیده می شود . هیچ کس نمی داند چه چیزی باعث پسوریازیس می شود . با اینحال عموماً پذیرفته شده که ماهیت ژنتیکی داشته و یک مطالعه اخیر اثبات کرده که یک ناراحتی پوستی خود ایمن می باشد . دانشمندان معتقدند که هر شخص به صورت وراثتی مستعد به پسوریازیس متولد می شود . اینکه آیا یک شخص واقعاً پسوریازیس را پرورش می دهد احتمالاً بسته به چیزی است که ظاهرش را در بر می گیرد . نمونه های (عامل های رهاسازی) شامل عفونت های سیستماتیک از جمله گلودرد میکروبی ، صدمه به پوست ، واکسیناسیون ها ، درمان های معین و تزریقات درون ماهیچه ای یا درمان های استروئید دهانی می باشند .

          چیزی که تمایل ژنتیک یک فرد را رها می سازد تا پسوریازیس را پرورش دهد ، تصور بر این است که به نوبت ، سیستم مقاوم سازی بدن ، تکثیر سلولی پوست را بیش از اندازه رها می سازد . سلول های پوست برای 2 برنامه طراحی شده اند رشد عادی یا التیام زخم . در یک الگوی رشد عادی سلول های پوست در لایه اساسی سلول تشکیل می شوندو بعد از طریق پوست بیرون فراتر رفته و به قشر بیرونی مرده می رسند . سلول های مرده از پوست به میزان یکسان با تشکیل سلول های جدید پوست اندازی می کنند و یک تعادل را حفظ می نمایند . این فرآیند عادی حدوداً 28 روز از تولد تا مرگ سلول طول می کشد .

          زمانیکه پوست جراحت می بیند یک برنامه التیام جراحت رها می گردد همچنین به نام بلوغ احیا کننده نیز شناخته می شود . سلول ها از طریق لحاظ نظریه ای با سرعت بیشتری تولید شده تا جراحت را ترمیم کند همچنان مصرف خون ازدیاد یافته و التهاب در یک نقطه جمع می شود . به روش های مختلفی ، پوست مستعد به پسوریازیس مشابه پوستی است که از یک جراحت التیام می یابد یا به یک محرک مانند عفونت عکس العمل نشان می دهد . پسوریازیس قشری توسط رشد سلول در برنامه رشد متناوب مشخص می گردد . اگر چه در یک لایه پسوریاتیک جراحتی وجود ندارد ، سلول های پوستی طوری رفتار می کنند که چنین جراحتی وجود دارد . این سلول ها از برنامه رشد عادی به بلوغ احیا کننده تغییر می کنند . سلول ها در مدت کمتر از 2 تا 4 روز ساخته شده و به سطح فرستاده می شوند و پوست قادر به انداختن سلول ها با سرعت کافی نیست . سلول های اضافی پوست لایه های زیری را تشکیل می دهند . لایه سفید (پلاک) که معمولاً جراحت را می پوشاند ، ترکیبی از سلول های پوست مرده و سرخی زخم بنابر افزایش خون رسانی به موضع تقسیم سلول های پوستی ایجاد می شود .

          انواع گوناگون درمان موقتی با درجات تاثیر گذاری متفاوت در دسترس هستند . درمان ها و روش های بهبود اغلب وقت گیر و گران قیمت هستند . ممکن است آنها از لحاظ آرایشی نامطبوع بوده و با عوارض همراه گردند . پسوریازیس یک دوره قابل پیش بینی را طی نمیکند. برای کشف درمان های تاثیر گذار در هر فرد آزمایشاتی انجام می گیرد . هیچ ادعایی وجود ندارد که روغن شترمرغ قادر به درمان بیماری پسوریازیس هست . اما بسیاری از مصرف کنندگان گزارش داده اند با استفاده از روغن شترمرغ و کرم های کمکی پسوریا زیس که حاوی روغن شترمرغ می باشد به تسکین پوست خشک و خارش دار دست یافتند .

روغن شترمرغ یک مغذی بافت است و ممکن است در برنامه سلول پوست (رشد عادی) کمک کند که عامل پسوریازیس لایه ای می گردد ، در حالی که تعداد افراد قدیمی گزارش بیشتری بر مبنای تسکین این درد با روغن شترمرغ داده اند . پیش بینی تاثیر بسیاری از محصولات برای هر فرد غیر ممکن است . بدن هر فرد متفاوت بوده و هر شخص بایستی برای کشف اثر روغن شترمرغ شخصاً آن را امتحان کند . گزارشات مصرف کنندگان بسیار مثبت می باشند .

Rosacea  (روزاسه) چیست ؟

          این یک بیماری است که بر پوست صورت اثر می گذارد . معمولاً با سرخی گونه ها شروع شده و ممکن است وخیم تر شده و علائم اضافی نیز دربر داشته باشد . شاید تشخیص روزاسه در مراحل اولیه مشکل باشد زیرا تغییرات تدریجی هستند . تا جائیکه امروزه می دانیم روزاسه قابل درمان نبوده و فقط می تواند کنترل شود . روزاسه معمولاً در بالغین دیده می شود ، اکثراً بر مردم روشن پوست اثر می گذارد . زنان بیش از مردان به این بیماری دچار می شوند. یک فرد معروف که مبتلا به روزاسه بود بسیاری از مردم باور داشتند آقای فیلدس حالت رنگ چهره اش مربوط به مصرف الکل است ، ولی در واقع علتش روزاسه بود مصرف مشروبات الکلی ممکن است موجب وخیم شدن روزاسه گردد ، ولی حتی مردم عادی که هرگز مصرف الکل نداشتند نیز در معرض ابتلا به روزاسه هستند .

دلیل ابتلا به روزاسه چیست ؟ نظریه های زیادی در این باره وجود دارد که هیچ کدام اثبات نشده است . محققان معتقدند که رابطه ای بین روزاسه و سرخ شدگی وجود دارد . این یک وضعیت مزمن است و علایم به صورت دوره ای ظاهر و رفع می شود . وضعیت ممکن است برای مدتی بهبود یابد . اغلب ازدیاد علایم را به دنبال دارد (سرخی ، جوش ها ، خط قرمز یا برآمدگی های مجاری بینی )

 

 

 

روغن شترمرغ چگونه می تواند به روزاسه کمک کند ؟

همیشه برای بهبودی روزاسه مشاوره پزشکی بگیرید . بخشی از رژیم غذایی مراقبت از پوست برای پوست متاثر از روزاسه مهم است و چگونه و چه چیزی برای پاک کردن پوستتان استفاده کنید و پوستتان را مرطوب نگه دارید . یک برنامه منظم را برای تمیز کردن صورت با استفاده از صابون روغن شترمرغ دنبال کنید . از آنجاییکه روغن شترمرغ یک مغذی بافت است ، صابون روغن شترمرغ با پوست سازگار بوده و پوست را به جای خشک کردن مرطوب می نماید .

توصیه های انجمن ملی روزاسه (NRS) بر مبنای استفاده از یک مرطوب کننده با کیفیت بعد از پاک کردن ملایم پوست می باشد . اینجاست که روغن شترمرغ وارد عمل می گردد . روغن شترمرغ را 3 بار در روز بر پوست خود بمالید . روغن شترمرغ یک مرطوب کننده عالی پوست است که به بسیاری از لایه های پوست عمیقاً نفود می کنند . از آنجائیکه ترکیب روغن شترمرغ با چربی پوست انسان مشابهت دارد ، شما نمی توانید دوستی بهتر برای پوستتان پیدا کنید . بعلاوه ، روغن شترمرغ خواص ضد التهابی دارد . NRS نیز با انتخاب محصولاتی برای پوست صورت توصیه می کند که روزنه ها را مسدود نکند . روغن شترمرغ غیر کومودژنیک بوده و روزنه ها را مسدود نمی کند .

بثورات جلدی

          بثورات جلدی . . . بطور طبیعی به درمان بثورات جلدی تان کمک می کنید . . . با روغن شترمرغ .

متاسفانه ، بسیاری از افراد حداقل چندین مرتبه در طول زندگی خود به بثورات جلدی مبتلا می شوند . اگر بدنبال راهی برای درمان بثورات جلدی خود هستید ، ما چیزی در اختیار داریم که اثر تسکین دهنده و درمانی دارد . . . روغن شترمرغ .

          روغن شترمرغ یک داروی بسیار موثر برای بثورات جلدی است ، ساکنین بومی استرالیا هزاران سال از آن برای درمان بثورات جلدی استفاده می کرده اند . روغن شترمرغ به کاهش تورم یک بیماری پوستی و تسکین خارش و قرمزی کمک کرده و عفونت را از بین می برد . بثورات جلدی ، تغییراتی در پوست هستند که به ظاهر یا بافت آن تاثیر می گذارند . یک بیماری پوستی ممکن است در یک قسمت بدن عارض شود ، یا تمام پوست را در برگیرد .بثورات جلدی ممکن است موجب تغییر رنگ پوست ، خارش ، گرم شدن ،ناهموار ، خشک ، تاول یا ترک ، تورم گشته و شاید دردناک نیز باشد .

        

 

تحریک پوست چیست ؟

 تحریک پوست یک لکه بر روی بدن است که عموماً در عکس العمل به چیزی (آلرژی ، واکسن و غیره) ایجاد می شود . ظاهر یک تحریک پوستی عموماً به شکل یک نقطه ی قرمز دردناک ظاهر می شود . اگر چه انواع زیادی از بثورات جلدی هست در نتیجه تشخیص دادن آن درجه از اهمیت بیشتری برخوردار است . به غیر از اینکه مهمترین چیز یافتن علت آن می باشد . اگر از اینکه چه چیزی موجب تحریک پوستتان شده دقیقاً مطمئن نیستید ما پیشنهاد می کنیم که به پزشک مراجعه کنید . اگر می دانید علت این تحریک پوستی چیست ، پس حالا می توانید بر نحوه کاهش یا تا جائیکه ممکن است برای رفع آن تمرکز کنید . اینجاست که روغن شترمرغ می تواند کمک کند . . . علت های تحریکات پوستی دلایل و در نتیجه روش های درمان تحریکات پوستی بطور عمده ای متفاوت است . در تشخیص می بایست نکاتی از جمله ظاهر تحریک پوستی ، آنچه بیمار در معرض آن قرار گرفته ، شغل و سابقه آن در افراد خانواده مورد توجه قرار گیرند . دلایل متداول بثورات جلدی عبارتند از : آلرژی ها ، آلرژی به عواملی از جمله غذاها ، رنگ ها ، ترکیبات موجود در محصولات مراقبت از پوست ، داروها ، و نیش حشرات . بثورات جلدی اغلب کهیر نامیده می شوند . تماس پوست با یک محرک ممکن است موجب عفونت یا واکنشی گشته و موجب بروز یک بیماری پوستی مانند اگزما ، پسوریازیس یا آکنه می گردد . بثورات جلدی همچنان احتمال دارد توسط در معرض افتاب یا گرما قرار گرفتن زیاد ایجاد شوند .

v    روغن شترمرغ قابل استفاده برای تمامی انواع بثورات جلدی است ، و هیچ گونه عوارض جانبی ندارد .

چه کسی به بثورات جلدی مبتلا می شود ؟ هر شخصی می تواند در طول زندگی اش به بثورات جلدی مبتلا شود ، حتی ساده ترین آن عرق سوز شدن ، بثورات توسط عوامل زیادی ایجاد می شوند در حدی که تقریباً غیر ممکن است در هیچ برهه ای از زندگی خود به نوعی از آن دچار نشوید .

بثورات جلدی و روغن شترمرغ

          روغن شترمرغ برای درمان و تسکین انواع بثورات جلدی مورد استفاده قرار می گیرد . ممکن است باعث کاهش تورم یک بیماری پوستی و قطع خارش گردد . مراقبت مناسب از پوست و پاکیزه نگاه داشتن پوستتان روشی عالی برای مراقبت از پوستتان است و به جلوگیری از بثورات جلدی و عفونت کمک می کند . همیشه اطمینان حاصل کنید که محصولات مراقبت از پوست شما با نوع پوست شما سازگار است . زیرا روغن شترمرغ هزاران سال توسط بومیان استرالیایی برای درمان انواع وسیعی از پوست ها مورد استفاده قرار گرفته است . یکی از بهترین اجزای مراقبت از پوست می باشد . روغن شترمرغ مناسب انواع پوست بوده و به جلوگیری از آسیب های ناشی از آب و هوا کمک می کند و موجب تسکین و تسریع دوره ی درمان بثورات جلدی و دیگر تحریکات پوستی می شود ، روغن شترمرغ مراقبت از پوست ما شامل تسکین طبیعی درد ، ضد عفونت ، و عوامل باکتریایی است که به جلوگیری از ماندن اثر زخم کمک کرده و درمان را سرعت می بخشد . به پوست نفوذ کرده و مرطوب می نماید ، بدون اینکه پرده ی نازکی از چربی برجا بگذارد و فاقد کومدوژنیک است (روزنه ها پوست را مسدود نمی کند). محصولات مراقبت از پوست  روغن شتر مرغ برای کمک به فرآیند درمان بثورات جلدی و عفونت های پوست عالی بوده و به سلامتی پوست طراوت و شادابی می دهد. برای بثورات جلدی توصیه می شود. همچنین می توانید از دیگر محصولات روغن شترمرغ به همراه روغن شترمرغ خالص برای کمک به تقویت پوست و درمان قسمت آسیب دیده استفاده کنید .

 

چه چیزی باعث ریزش موی سر می شود ؟

همه ما با داستانهایی در مورد علل ریزش مو بزرگ شده ایم : کمبود ویتامین ، گردش ضعیف خون پوست سر ، استفاده زیاد از کلاه و ... به طور شگفت آوری این نظریه ها رد شدند ریزش مو ترکیبی از پیری ، تغییرات هورمونی و سابقه طاسی در خانواده می باشد . ریزش مو ممکن است در صورتی که فولیکول مو از بین رفته باشد به صورت دائم گردد یا ممکن است بنا به آسیب های گذرا به فولیکول موقتی باشد .

در مردان تستسترون به DHT در فولیکول مو تبدیل می شود . تستسترون توسط آنزیمی به نام آلفا5 به DHTتبدیل می شود که در پروستات تولید می شود . با گذشت زمان DHT موجب می شود که فولیکول های مو تنزل کرده آناژن یا پایه فعال شدن کوتاه گردد . به طور علمی ، فولیکول هنوز زنده و متصل به یک منبع خوب خون می باشد . بعضی از فولیکول ها می میرند ولی اکثر آنها سایزشان کوچک شده و موهای ضعیف تری تولید می کنند . به گفته کارشناسان چرخه رشد آناژن کوتاهتر بدین معنی است که موهای بیشتری ریخته و موهای باقیمانده به اندازه ای نازک می شوند که دیگر غیر قابل نجات یافتن هستند . موها در ناحیه های طاسی به تدریج از موهای بلند ، ضخیم و رنگین به موهایی نازک ، کرکی و فاقد رنگدانه تبدیل می شوند .

 

 

فعالیت توسعه یافته ی پوست و تقویت رشد مو

دکتر مایکل هولیک ، کارشناس ارشد ، دکتر ، متخصص داروساز ، فیزیولوژی و درماتولوژی در دانشگاه بوستون ، مطالعه ای جمع آوری کرد که شامل یک روغن شترمرغ تصفیه شده بود و نتایج آنقدر برجسته بودند که آنها به سرعت به موضوع بحث در بسیاری از مجلات پزشکی و دیگر محافل علمی تبدیل شده است . دکتر هایک علاقمند عواملی بود که باعث تحریک و مانع حیات پوست و رشد مو می گردند . «ما موی تعدادی موش را تراشیدیم و سپس به دو گروه مختلف از موش ها (یکی روغن شترمرغ) و روغن ذرت استفاده  کردیم و این را به مدت دو هفته انجام دادیم .»

او توضیح داد : «ما متوجه شدیم که حدوداً %20 افزایش در ترکیب DNA صورت گرفت ، که بدین معنی است یک افزایش %20 در فعالیت پربار شدن یا فعالیت رشد حیاتی پوست در حیواناتی که روغن شترمرغ استعمال کرده بودند ، دیده شد . در مقایسه با حیواناتی که روغن ذرت مصرف کردند .»

دکتر هالیک گفت : « ما دریافتیم که در فعالیت رشد فولیکول های مو افزایشی صورت گرفته است

برای جلوگیری از ریزش مو چه تدبیری می شود ؟

این یک سوال خوب است . اگر فولیکول مو از بین رفته ، امیدی برای رشد مجدد وجود ندارد . اما بسیاری از مصرف کنندگان از فعال شدن مجدد فولیکول مو با استفاده از روغن شترمرغ خبر می دهند در صورتی که فولیکول مو فقط خوابیده باشد روغن شترمرغ یک مغذی بافت کاملاً طبیعی است که استفاده از آن موجب می شود پوست دوباره سالم و سرزنده شود . امروزه محصولات زیادی برای ریزش مو بطور تخصصی طراحی شده اند نگاهی به بعضی از آنها انداخته و مقایسه می کنیم .

مینوکسیدیل – از جمله داروهایی است برای درمان فشار خون بالا بکار می رود . داروسازان به این دارو بسته به اندازه و دز می گویند. بدین معنی که استفاده از آن جهت حفظ و افزایش فواید رشد مو باید دوام داشته باشد . زنان آبستن یا شیرده می بایست از این ماده هم به شکل خوراکی و هم موضعی اجتناب نمایند . بنا به گزارشات ، مینوکسیدیل خوراکی ممکن است موجب کاهش فشار خون ، افزایش ضربان قلب و افزایش وزن گردد . این محصول بسیار گران است .

فایناسترید finasteride – دارویی است که به شکل قرص بسته بندی شده است 55.9 دلار برای مصرف یک ماه هزینه دارد عوارض جانبی شامل کاهش لیبیدو و دردهای کشاله ران می باشد .

مایکل هولیک MD , PH.D متخصص دارو سازی ،فیزیولوژی و دراماتولوژی در دانشگاه بوستون مطالعه ای شامل روغن شترمرغ و رشد مو انجام داده اند .

مطالعه آنها به این نتیجه رسید که پوستی که روغن شترمرغ دریافت کرده در مقایسه با پوستی که روغن ذرت استفاده کرده یک افزایش 20 درصدی رشد مو داشته است با توجه به فولیکول های مو دکتر هولیک فهمید که آنها نیرومندتر شده ضخامت پوست به میزان قابل ملاحظه ای ضخامت یافته است . او پیشنهاد می کند که روغن شترمرغ به رشد مو و پوست را تحریک می کند . همچنین مطالعه نشان داد که 80 درصد از فولیکول های بخواب رفته فعال شده و شروع به رشد کرده اند . این همان چیزی است که روغن شترمرغ انجام می دهد .

مقدار کمی از روغن شترمرغ را بر روی ناحیه طاس و یا نازک پوست سر روزی سه مرتبه بمالید . وقت عصر و یا در روزهای آخر هفته مقدار بیشتری از روغن را بر روی پوست سر مالیده و به مدت 20 تا 30 دقیقه منتظر مانده سپس موها را با یک شامپوی ملایم یا شامپوی روغن شترمرغ بشویید . اگر فولیکول ها در حالت خواب باشند بایستی در طول 30 الی 90 روز علائم رشد مجدد را ببینید .

 

 

Alopecia Areata  چیست ؟

یک بیماری رایج است که موجب ریزش موی سر گشته و ممکن است در همه جای بدن نیز رخ دهد . ریزش مو هم در آقایان و هم در خانم ها با یک یا چند تکه کوچک آغاز می شود . در این بیماری ، فولیکول های مو آسیب دیده کوچک شده و تولیدشان کاهش می یابد مو ممکن است به مدت چند ماه یا چند سال از روی سطح نمایان باشد تا اینکه ریزش صورت گیرد . پوست سر اکثراً متاثر است ولی محل ریش یا رشد موی هر جای دیگر نیز ممکن است آسیب ببیند . این بیماری غیر قابل پیش بینی می باشد . در بعضی از افراد تکه های کمی از مو طی یک سال دوباره رشد می کند . در افرادی دیگر ریزش موی شدیدی از پوست سر دیده شده و آنها را کاملاً طاس می کند . زمانیکه ریزش مو از تماس سر و بدن صورت گرفت این Alopecia Areata گفته می شود . جنبه مثبت این ریزش مو این است که فولیکول های مو زنده مانده و برای تولید دوباره مو آماده هستند . به شرطی که سیگنال مناسب را از بدن دریافت نمایند . رشد مجدد مو ممکن است حتی بدون هیچ درمانی و یا حتی بعد از سالها صورت گیرد .

چرا Alopecia Areata رخ می دهد ؟


هیچ کس صددرصد از علت آن مطلع نیست ولی بر این باور هستند که فولیکول های مو توسط سیستم ایمنی بدن منع می شوند و معلوم نیست که علت آن از خارج از بدن و یا داخل بدن بوجود می آیند . مشاهدات نشان می دهند بعضی از افراد ممکن است نشانه های ژنتیکی داشته باشند که احتمال ابتلا را افزایش می دهد . در یکی از 5 مبتلا به این بیماری یکی دیگر از اعضاء خانواده نیز به آن مبتلا بوده است . ارتباط ژنتیکی نیز همچنین شامل خانواده هایی که آسم ، طب خشک ، اگزما مربوط به آلرژی ، یا بیماری های خود ایمنی دیگر از جمله دیابت نوع اول ، بیماری تیروئید ، آرتروز روماتوئید می باشد .

مصرف روغن شترمرغ برای Alopecia Areata

از آنجائیکه مو می تواند قطعاً رشد کند ، افرادی که از این بیماری طی سالهای طولانی رنج می برند ممکن است تمایل به آزمایش روغن شترمرغ بر روی فولیکول های خوابیده مو داشته باشند . روغن شترمرغ حاوی بسیاری از EFAS ها می باشد که به نغذیه پوست کمک می کند . مصرف کنندگان که از حالت های طبیعی طاسی رنج می برند ، اعلام رویش مجدد مو کرده اند . نتایجی که از این گزارشات بدست می آید ، این است که روغن شترمرغ به تدریج به تحریک و بیدار کردن فولیکول خوابیده مو کمک می کند . چون Alopecia Areata تنها فولیکول مو را منع می کند و آن را از بین نمی برد روغن شترمرغ به رشد مجدد مو کمک می کند . استفاده از روغن شترمرغ به صورت موضعی ، خوراکی کپسول های ژلی بدلیل سرشار بودن از EFAS ها به فولیکول مو برای سلامت بهتر و رشد مجدد کمک می کند . درمان های پزشکی کنونی این بیماری را متوقف نمی کند ، آنها فولیکول را به تولید مجدد مو تحریک کرده و درمان ها تا زمانیکه بیماری به خودی خود از بین رود باید ادامه یابد . متاسفانه درمان حاضر برای این بیماری تزریقات مستقیم کورتیزون به تکه های خالی پوست به طور عادی ماهی یکبار می باشد

روش های دیگر درمان شامل مصرف موضعی مینوکسیدیل ، کرم های کورتیزون و کرم anthralin می باشند . anthralin یک ماده ترکیبی ، اشک مانند است که موجب قهوه ای رنگ شدن ناحیه پوست بیمار می گردد . محصول روغن شترمرغ یک ماده غذایی کاملاً طبیعی است و به عنوان جایگزین به داروهای ناملایم و مواد ترکیبی بدون ترس از مسمومیت تغییر رنگ پوست یا عوارض جانبی جسمی می باشد .

 

 

 

 

کاربرد های مراقبت از پوست و آرایشی


روغن شترمرغ یک نرم کننده عالی با خواص تکثیر سلول پوست می باشد . روزهای سوزش و شکاف پوست با مواد شیمیایی اسید به پایان رسیده است . روغن شترمرغ محصولی را وارد بازار می کند که پوست را تغذیه می کند .

بازار مکمل های غذایی

از آنجائیکه روغن شترمرغ حاوی اسید های چرب ضروری انبوه EFA است ، به عنوان یک مکمل غذایی اولیه می باشد . همانطوریکه می دانیم بازار فروش سالهای زیادی به مصرف کنندگان شعار رژیم غذایی کم چرب را سر داده است . بنا به این دلیل مصرف کنندگان نه تنها چربی های مضر را از رژیم غذاییشان حذف می کنند بلکه چربی های مفید را نیز حذف می کنند .

با کاهش چربی های مفید از رژیم غذایی مردم از EFA ای محروم می شوند که در تولید انرژی زیستی در بدن هایمان از مواد غذایی همکاری می کردند و آن انرژی را به سراسر سیستم های بدن می رساندند . روغن شترمرغ به عنوان جایگزینی از چربی های خوب که در رژیم های غذایی مصرف کنندگان امروزی مفقود می باشد به فروش می رسد . بازار مکمل غذایی یک بازار چند بیلیون دلاری است . هر شرکتی که یک مکمل جدید حاوی روغن شترمرغ به بازار معرفی می کند در صورتی که صحیح به فروش برسد از موفقیت خود مطمئن است .

کاربردهای پزشکی

در حال حاضر روغن شترمرغ تاییدیه FDA را برای کاربردهای پزشکی کسب نکرده است . نمی توان ادعا کرد که روغن شترمرغ می تواند باعث مداوا گردد ، در صورتی که به شواهد اطمینان شود ، روغن شترمرغ مطمئناً جایگاه خودش را در زمینه پزشکی خواهد داشت و همچنان توسط تعدادی از پزشکان برای سوختگی ها ، اگزما ، سوختگی های اشعه ای و بسیاری دیگر توصیه می گردد .

آزمایشات لابراتوار همچنان نشان می دهد که روغن شترمرغ دارای خواص ضد التهابی و مسکن درد می باشد و انبوهی از نامه های مصرف کنندگان موجود هست که نتایج مثبت مصرف روغن شترمرغ را اعلام می دارند،به عنوان نمونه : آرتروز ، پسوریازیس ، اگزما ،‌آلرژی ها ، سوختگی ها ، بریدگی ها ، زایعات ، جراهت ها ، آسیب های ورزشی ، تقویت قوای جنسی ، ماساژ ، بیدار سازی فولیکول مو ، گزیدیگی حشرات و غیره .

با مصارف وسیع آن روغن شترمرغ به یک محصول تبدیل می شود که در سبد داروهای هر خانه ای در جهان یافت می شود . بازار فروش هم اکنون نیز با این محصول گرم است .