خرید روغن شترمرغ دارای مجوز بهداشت ایران - ارزانترین دراینترنت +کرم و صابون شترمرغ نوبلز - نه ضد آفتاب لک می‌آورد و نه رژ لب سرب دارد
 
فروشگاه ارزان ترینهای با کیفیت
خرید روغن شترمرغ دارای مجوز بهداشت ایران - ارزانترین دراینترنت +کرم و صابون شترمرغ نوبلز
صفحه نخست         تلفن تماس: 66896972-021 - 09109480025
 
 
گزارش رادیو سلامت - پوست نیوز

  
تست سنجش سرب با استفاده از حلقه طلا و سیاه شدن رژلب روی پوست، كاملا باطل است و نه تنها نشانه وجود سرب نیست.

در برنامه ای تحت عنوان " رازهای زیبائی "  كه بطور زنده از شبكه رادیو سلامت پخش شد ، موضوع باورهای غلط در مورد محصولات آرایشی و بهداشتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

در این برنامه پرمخاطب که با حضور کارشناسان به نام پوست و مو و هچنین حضور تلفنی کارشناسان دیگر انجام شد؛ برخی شایعات مطرح در جامعه به خصوص در میان بانوان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به برخی شایعات و باور های غلط مردم پاسخ داده شد.

بنابراین گزارش، در خصوص برخی مباحث و سوالات مخاطبان برنامه درباره لک آوری محصولات مجوزدار از وزارت بهداشت، متخصصین پوست و پزشكان و داروسازان حاضر در این برنامه، اعلام کردند که «ادعای لك آوری ضدآفتاب ها و كرم پودرها و سایر محصولات بهداشتی و آرایشی ، به هیچ وجه واقعیت نداشته و این شایعات بی اساس ، به دلیل رقابت های ناسالم تجاری بعضی از برندها ساخته و پرداخته می شود» و همچنین «شایعه وجود سرب یا جیوه در برخی محصولات آرایشی ازجمله رژلب و پنكیك و ...... نیز كاملا نادرست و   بی اساس بوده و برمبنای همان رقابتهای تجاری ناسالم شكل گرفته است».

در ادامه برنامه نیز یکی از متخصصین حاضر در برنامه درباره نحوه تعیین وجود سرب در لوازم آرایشی اظهار داشت: «تست سنجش سرب با استفاده از حلقه طلا و سیاه شدن رژلب روی پوست، كاملا باطل است و نه تنها نشانه وجود سرب نیست ، بلكه نشاندهنده مرغوبیت رژلب به واسطه ی استفاده از موم طبیعی و بی ضرر زنبور عسل در فرآورده است».

یکی از متخصصین پوست که مهمان برنامه بود نیز با اشاره به آغاز فصل گرما و تابستان و افزایش میزان نور خورشید درباره نحوه مراقبت درست از پوست در برابر خطرات ناشی از اشعه ماوراء بنفش خورشید گفت:

الف - ضدآفتاب مناسب پوست خود را با توصیه پزشكان متخصص پوست و زیبائی  انتخاب كنید .

ب -  ضدآفتاب را در تمامی سنین و در همه فصلهای سال ، بطور مستمر استفاده نمائید . 

ج -  مصرف ضدآفتاب را در تمام طول روز ، حتی در منزل ، هر سه ساعت  یكبار تكرار كنید .

د -  در هرنوبت از مصرف ،  2.5  بندانگشت از ضدآفتاب را به قطر دهانه خروجی كرم ، با  پوشش كامل و یكنواخت بر روی پوست  كل صورت و گردن ، استفاده نمائید .

در پایان برنامه نیز با اجماع حاضران برنامه و میهمانان تلفنی برنامه بر این نکته تاکید شد که «اگر محصولی دارای مجوز رسمی وزارت بهداشت بود، بدون توجه به شایعات دروغین لك آوری و وجود سرب و جیوه و ... با اطمینان خاطر آن را مصرف كنید».


 متن کامل برنامه:

به گزارش خبر نگار پوست نیوز برنامه این هفته "راز های زیبایی" رادیو سلامت که یکشنبه ها از ساعت  9:15 تا 10 پخش می شود  در ارتباط " باور های غلط در محصولات آرایشی بهداشتی"اختصاص داشت . در این برنامه خانم  دکتر فاطمه معین الدین متخصص پوست و مو و کارشناسان وزارت بهداشت به سوالات شنوندگان جواب دادند. در این برنامه مطالب ارزشمندی مطرح شد که توجه شما رابه گزیده هایی از نظرات کارشناسان که از طرف روابط عمومی رادیو سلامت در اختیار ما قرار گرفته جلب می کنیم.


مجری برنامه: خانم  دکترمعین الدین  می توانید عوامل شایع ایجاد لک را در خانم ها ذکر کنید؟
دکتر معین الدین:یكی از بارزترین علائمی كه باعث میشه مردم فكر كنند سلامتی و زیبایی پوستشان به خطر افتاده است ، ایجاد لك های تیره روی پوست صورت می باشد  . این عارضه ( یعنی لك های تیره پوست ) فارغ از سن و جنس و نژاد ، ممكن است  برای هر فردی رخ بدهد . البته همواره علل و عواملی وجود دارند كه زمینه بروز لك های پوستی رو مساعد میكنند که می توان به تغییرات هورمونی در خانمها مانند بارداری ,مصرف قرص های ضد بارداری,و برخی از واکنشهای حساسیتی نام برد  . اما مهمترین دلیل ایجاد لک های پوستی در معرض قرار گیری بدون محافظت در برابر اشعه آفتاب است . البته این عامل هر چند مهمترین علت ایجاد لک است اما خوشبختانه تنها عاملی است که کاملا قابل پیش بینی می باشد


 مجری برنامه :آیا این باور که در بعضی افراد وجود دارد صحیح است که" ضد آفتاب ها باعث لک شدن پوست می شوند"؟
کارشناس وزارت بهداشت :به جز این چهار عاملی كه خانم دکتر  اسم بردند ، واقعا عامل مهم دیگه ای وجود ندارد كه سبب لكهای تیره پوستی بشود  . اما متاسفانه گهگاه از قول منابع مجعول و غیرمعتبر ، شاهد نشر شایعاتی هستیم كه تنها خاصیتش ایجاد تشویش و دلهره در بین افراد می باشد  . و قطعا  حتما برای  عده ای سود جو به انتشار آن  می پردازند  .یكی از بی پایه ترین این شایعات كه اتفاقا بازارش هم خیلی داغ می باشد  ، شایعه لك زایی بعضی از لوازم آرایشی و بهداشتی مثل انواع كرم های ضد آفتاب ها  و كرم پودرها است باید به شنوندگان عزیز اطمینان دهم که این مسئله هیچ صحت علمی و درستی ندارد و جالب است هر از چند گاهی یک برند به آن متهم می گردد. تنها عامل ایجاد لک در ضمن مصرف ضد آفتاب کم زدن یا درست نزدن آن است زیرا افرادی که به میزان کافی از ضد آفتاب استفاده نکنند به ویژه در مناطق گونه و پیشانی دچار لک می گردند.پس توصیه می گردد مردم با خیال راحت به برند ها و کرم هایی که مجوز وزارت بهداشت را دارند اطمینان کرده و با خیال راحت آنها را استفاده کنند فقط توصیه من این است که در مصرف ضد آفتاب صرفه جویی نکیند تا پوستی جوان و شا داب داشته باشید.


مجری برنامه : باور و شایعه نادرست دیگری که در بین برخی از افراد وجود دارد نگرانی از وجود سرب در رژلب هاست  که برخی از افراد با انجام آزمایشی که با مالیدن حلقه طلا به دستی که رژلب زده شده که با  سیاه شدن آن همره می شود را دلیلی بر وجود سرب در رژ لب می دانند  .ممکن است کمی بیشتر در این زمینه توضیح دهید؟
کارشناس  برنامه:قبلا از هرچیز باید بدونید كه سرب ، مثل بسیاری از عناصر دیگه ، در انواع مواد خوراكی و آشامیدنی ، حتی آب آشامیدنی ما ، در مقادیر مشخصی وجود داره . طبعا در بعضی از محصولات آرایشی و بهداشتی هم  سرب و سایر فلزات سنگین  در مقادیر مجاز وجود داره و جالبه بدانید كه این مقادیر ، بسیار كمتر از میران سربی است  كه در آب آشامیدنی ما و بسیاری از دیگر خوراكیها  وجود دارد . مسلما  وقتی یك محصول آرایشی یا بهداشتی ، موفق به اخذ تائیدیه های سلامتی و بی خطری از مراجع علمی معتبر ، و برچسب اجازه تولید از وزارت بهداشت میشه ، دیگه هیچ جای نگرانی در موردش وجود ندارد . البته بازهم عرض میكنم ، این به شرطیه كه فرآورده تقلبی و مخدوش نباشه ، كه اگر محصول موردنظرتون رو از یك داروخانه یا فروشگاه معتبر بخرین  و دارای مجوز وزارت بهداشتباشد  این نگرانی هم كاملا مرتفع میشه .


مجری برنامه : اما این آزمایش  مالیدن حلقه طلا و سیاه شدن آن چه چیز را نشان می دهد؟
کارشناس برنامه: نكته مهم دیگه ای كه حتما باید به آن  اشاره كنم این است  كه اخیرا  حرف و حدیث ها و حتی ایمیل هایی منتشر شده كه ادعا میكنه با مالیدن رژ لب روی پوست دست و بعدش كشیدن یك حلقه طلا روی آن  ، اگه رنگ سیاه تولید شد ، یعنی اینكه آن  رژلب سرب داره و سرطانزا است  ؟ ! ردیابی سرب و سایر فلزات سنگین در محصولات مختلف ، تنها و تنها از طریق آزمایشهای بسیار دقیق و علمی ، و با استفاده از دستگاهها و تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته امكان پذیر است که تنها در ایران در آزمایشگاه انرژی اتمی قابل اجراست . حالا خودتون قضاوت كنین كه این داستان تست سرب و حلقه طلا تا چه حد عوامفریبانه است . حالا واقعا داستان سیاه شدن پوست در این بین چیه ؟ پاسخ خیلی روشنه . موم های طبیعی مثل موم زنبور عسل وقتی روی پوست قرار بگیرن ، در تماس با اكثر فلزات وارد واكنشی میشن كه حاصلش ایجاد رنگ سیاه روی پوسته . خوب معما حل شد ؛ رژ لبهایی كه در فرمولاسیونشان از موم های طبیعی و خالص و مرغوب استفاده كردن ( مثل اكثر برند های معتبر داخلی و خارجی ) در مجاورت حلقه یا هر فلز دیگری روی پوست ، تولید رنگ سیاه میكنند كه این اتفاق ، نه تنها نشانه وجود سرب نیست بلكه نشان از مرغوبیت آن  محصول است  . بدیهی است  كه رژلب هایی كه در تركیباتشان به جای مومهای طبیعی  ارزشمند و گرانقیمت ، از مومهای صنعتی كم ارزش استفاده می كنند ، برای بافت لب بسیار مضر هستند و این در حالیه كه آن واكنش سیاه شدن را بوجود نمیارند


مجری برنامه:آقای دکتر در پایان اگر توصیه ای برای شنوندگان  دارید بیان فرمایید؟ 
خلاصه كلام اینكه ؛ هر حرف و كلامی را بدون تایید متخصصین پوست نپذیرید و همواره سعی كنید كه به دور از تشویش و نگرانی ، محصول مناسب پوست خود را  با تایید فرد متخصص ، از مراكز خرید معتبر تهیه كنید و با رعایت نحوه صحیح مصرف ، سلامتی و شادابی و زیبایی پوستتون رو تضمین كنید . اما ، در این بین ، متاسفانه گهگاه شایعات و اظهارات  نادرستی مطرح میشه كه ذهن مصرف كننده را  از مسیر صحیح انتخاب یك فرآورده مناسب منحرف می كند . یكی از این دست شایعات كه در واقع ، نتیجه رقابتهای ناسالم تجاریه و متاسفانه این روزها خیلی هم متداول شده ، این است  كه تلاش ناجوانمردانه ای میكنن تا بعضی از محصولات خاصی  را  متهم كنند  به اینكه حاوی فلزات سنگین ازجمله سرب و جیوه می باشد . كه در این بین سهم سرب در مركز این شایعات بیشتر از فلزات دیگر  است

-----------

چندی است كه شایعاتی پرسروصدا اذهان عمومی را در جامعه به خود مشغول ساخته و نگرانی‌های بیهوده‌ای را به وجود آورده است. این شایعات مربوط به لوازم آرایش به ویژه یكی از پرمصرف‌ترین آنها یعنی رژلب می‌باشد. منشاء این اخبار و اطلاعات نادرست و غالبا بدون پشتوانه علمی و قانونی، اینترنت یا شبكه‌های ماهواره‌ای هستند كه با توجه به مخاطبین زیاد رسانه‌های مذكور به ویژه بانوان، به سرعت منتشر شده و متاسفانه به یك باور غلط تبدیل می‌گردند.

سردسته چنین شایعات بی‌اساس و دروغینی، ادعای وجود سرب در رژلب‌های معتبر و عوارض ناشی از آن است، كه توسط فردی منتشر شده كه مدعی است پزشك یكی از بیمارستان‌های خارج از كشور است. در صورتی كه در سایت رسمی این مراكز، نه نامی از این نویسنده برده شده و نه مطلبی تحت عنوان وجود سرب در رژلب و خطرات ناشی از آن وجود دارد.

بد نیست بدانید كه سرب، ماده‌ای است كه به وفور در طبیعت یافت می‌شود و در بیشتر مواد رنگی موجود در گیاهان، میوه‌ها، سبزیجات و بسیاری دیگر از مواد خوراكی چه به صورت جزء اصلی و چه به صورت تركیب با سایر اجزاء وجود دارد. نكته مهم این است كه سرب نیز مانند دیگر اجزای موجود در مواد خوراكی و سایر تركیبات، چنانچه در حد استانداردهای مجاز مصرف شود، كاملا بی‌ضرر بوده و هیچ‌گونه عارضه‌ای را به جا نمی‌گذارد.

و در پایان مقاله، به شیوه‌ای كاملا غیرحرفه‌ای نام چند شركت معتبر تولیدكننده لوازم آرایشی مطرح را آورده است و آنها را متهم به استفاده از سرب در رژلب كرده است.

جالب است بدانید كه در اثر تماس اكثر فلزات با بیشتر موم‌های طبیعی مانند موم زنبورعسل، رنگی تیره ایجاد می‌گردد كه نه خطرناك است و نه دلیل بر وجود سرب.

بدیهی است هر نوع رژلب كه با مالیدن قطعه‌ای فلز، تیره رنگ گردد نشان‌دهنده آن است كه در این رژلب از موم طبیعی استفاده شده كه كاملا سالم و بی‌خطر می‌باشد. در واقع، این نكته یك حسن برای آن رژلب تلقی می‌گردد، نه عیب.

البته شركت‌های تجاری كه از موم‌های غیرطبیعی، بی‌كیفیت و ارزان استفاده می‌كنند، از ناآگاهی مشتریان استفاده نموده و با مطرح كردن تست فوق(مالیدن طلا) سعی می‌كنند كه مشكل خود را پنهان و جلوی فروش محصولات سالم را بگیرند.

متاسفانه هر روز شاهد تبلیغات و شایعات موهوم و دروغین پخش شده در اینترنت و یا از طریق كانال‌های ماهواره‌ای هستیم. به عنوان یك پزشك از شركت‌های تجاری می‌خواهم كه برای سود بیشتر شایعه‌سازی نكنند و از مصرف‌كنندگان محصولات بهداشتی و آرایشی نیز انتظار دارم كه اگر به سلامتی خود اهمیت می‌دهند، فقط به پیام‌های بهداشتی صادره از سوی وزارت بهداشت یا مراكز معتبر علمی و تحقیقاتی و یا دانشگاه‌های معتبر توجه نمایند.

دكتر پویا مینوخرد


درباره وبلاگ

روغن شترمرغ پوستی و مفصلی همراه با مجوز بهداشت:
مناسب برای موارد زیبایی و درمانی زیر:
لک
ورم
پینه
آکنه
تاول
آرتروز
پا درد
تبخال
ماساژ
خارش
کبودی
کمر درد
سیاتیک
روماتیسم
جراحت‌ها
زخم بستر
کک و مک
ورم مفاصل
دیسک کمر
پسوریازیس
درد عضلانی
پف زیر چشم
التهاب تاندون
آماس پوستی
التهاب پوستی
آثار زخم و بخیه
درد ماهیچه ها
حشره گزیدگی
پیچ خوردگی ها
ترک پاشنه‌ی پا
آفتاب سوختگی
زخم پای دیابتی
قارچ انگشتان پا
سر درد (میگرن)
ساییدگی مفاصل
گال و اگزمای حاد
کشیدگی عضلات
درد و خشکی زانو
هموروئید (بواسیر)
هیدراسیون پوست
سوختگی رادیو اکتیو
رفع اسپاسم عضلانی
حساسیت های پوستی
رگ به رگ شدن عضلات
بهترین روغن برای ماساژ
جای جوش، آبله و سالک
استحکام و سفتی پوست
کبودی و سیاهی دور چشم
درد عضلات با منشاء عصبی
رفع چین و چروک و پیری پوست
آثار سوختگی های قدیمی (اسکار)
رفع ترک ها و لکه های دوره‌ی بارداری و تغییر وزن
سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳- ۶- ۹ و مناسب برای بدن، چون بدن این اسیدها را تولید نمیکند.
----------------------------------------
بهتر است روغن شترمرغ بر روی پوست صورت به مقدار خیلی کم و همراه با ماساژ چند دقیقه ای از پایین به بالا استفاده شود. استفاده از آن حتما باید در شب باشد. طریقه ی مصرف کامل روغن شترمرغ نیز در مطالب داخل این وب نوشته شده است.
----------------------------------------
برای دریافت محصولات، بر روی لینک های خرید مربوط به هر محصول که رویش عنوان "خرید پستی" درج شده، کلیک کرده و سفارش و مشخصات خود را ثبت کنید و هزینه را بعد از دریافت محصول، درب منزل یا محل مورد نظرتان پرداخت کنید. و یا با شماره های 021-66896972 و 09101008810 تماس بگیرید.

مدیر وبلاگ : 100sabad.ir فروشگاه آنلاین
مطالب اخیر
موضوعات
صفحات جانبی
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
                    
 
 
 

پیچک

[RB:Blog_And_Post_Title]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic